Úvod Proč se rozhodnout pro rovnátka?

Proč se rozhodnout pro rovnátka?

Jak už bylo uvedeno, mít zdravé a rovné zuby je důležité. O zdraví a léčbu zubů se stará zubní lékař. Je dobré chodit na pravidelné preventivní prohlídky stavu chrupu, nebo při sebemenším problému či bolesti zubů i dásní.

 

Estetickou stránku věci (vzhled chrupu) lze ovlivnit například bělením zubů (kromě každodenní péče) nebo úpravou rovnosti chrupu.

S bělením se může dotyčný obrátit opět na svého zubaře, ale léčbu křivých zubů musí svěřit odborníkovi. Je to dobrá volba a může ovlivnit život na více úrovních.

  • Estetický vzhled, hezký úsměv
  • Trávení. Zuby jsou důležitou součástí zpracování potravy, všechny anomálie mohou negativně ovlivnit správné žvýkání.
  • Vyjadřování. Komunikace je důležitá nejen pro mnohé profese, ale také pro osobní život. S vadami chrupu může dojít ke špatné artikulaci, šišlání apod.
  • Bolesti. Špatný skus může způsobit bolesti hlavy, čelistního kloubu apod.
  • Zdraví chrupu a dásní. Křivé zuby se hůř udržují v čistotě, k některým místům je velmi špatný dosah. Proto mohou nepřímo ovlivnit větší kazivost a horší stav dásní.
  • Psychické problémy. Zvláště se jedná o pocity méněcennosti, nespokojenosti se sebou samým apod.
  • Společenské postavení a vztahy. Jak už bylo napsáno, krásný úsměv „otvírá dveře“ do společnosti a k získání lepší práce (týká se některých profesí).

Diskuse (24 komentářů)

Helena, (15. 05. 2013 05:27) Reagovat
Je mi 21 let a v tomhle věku dostanu rovnátka. To jsem nečekala. Jak se tak dívám po netu, tak to asi není až tak výjimečné, jak jsem si myslela. Já byla na tom, že je dávají jen dětem a dospívajícím.
aldam, (16. 05. 2013 05:11) Reagovat
Ahoj,přemýšlím už delší dobu o fixních rovnátkách a potřeboval bych od někoho kdo už je má trošku motivovat a taky se zeptat jak se s rovnátkama žije a trošku zasvětit. Jestli by tu byl někdo kdo by si našel čas na pár mailů, byl bych moc moc vděčný. Pište prosím na mail.aldam1982@seznam.cz
Julie, (03. 07. 2013 13:19) Reagovat
Hurá, hned po prázdninách mi sundají rovnátka. Už se nemůžu dočkat...:) Myslela jsem, že takový den už snad nikdy nenastane.:)
Eli, (01. 08. 2013 13:13) Reagovat
Mě je zase po prázdninách nasadí, ale nezoufám...vždyť o nic nejde. Nevadí to ani mýmu klukovi, tak snad nějak ten rok a půl nebo jak je budu mít dlouho přežiju.
Patricie, (04. 11. 2013 08:00) Reagovat
Mě nedávno fixní rovnátka sundaly. Čekala jsem větší efekt, ale podle snímků z rentgenu se zuby srovnaly dobře. Jen asi, jak se to měnilo postupně, tak jsem to tak nezaregistrovala.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Rovnátka.org
Kontakty