Úvod Proč se rozhodnout pro rovnátka?

Proč se rozhodnout pro rovnátka?

Jak už bylo uvedeno, mít zdravé a rovné zuby je důležité. O zdraví a léčbu zubů se stará zubní lékař. Je dobré chodit na pravidelné preventivní prohlídky stavu chrupu, nebo při sebemenším problému či bolesti zubů i dásní.

 

Estetickou stránku věci (vzhled chrupu) lze ovlivnit například bělením zubů (kromě každodenní péče) nebo úpravou rovnosti chrupu.

S bělením se může dotyčný obrátit opět na svého zubaře, ale léčbu křivých zubů musí svěřit odborníkovi. Je to dobrá volba a může ovlivnit život na více úrovních.

  • Estetický vzhled, hezký úsměv
  • Trávení. Zuby jsou důležitou součástí zpracování potravy, všechny anomálie mohou negativně ovlivnit správné žvýkání.
  • Vyjadřování. Komunikace je důležitá nejen pro mnohé profese, ale také pro osobní život. S vadami chrupu může dojít ke špatné artikulaci, šišlání apod.
  • Bolesti. Špatný skus může způsobit bolesti hlavy, čelistního kloubu apod.
  • Zdraví chrupu a dásní. Křivé zuby se hůř udržují v čistotě, k některým místům je velmi špatný dosah. Proto mohou nepřímo ovlivnit větší kazivost a horší stav dásní.
  • Psychické problémy. Zvláště se jedná o pocity méněcennosti, nespokojenosti se sebou samým apod.
  • Společenské postavení a vztahy. Jak už bylo napsáno, krásný úsměv „otvírá dveře“ do společnosti a k získání lepší práce (týká se některých profesí).

Diskuse (24 komentářů)

Klára, (04. 04. 2014 07:04) Reagovat
Zuby mám křivý dost, hlavně ty na dolní čelisti. Nosím vyndavací rovnátka a zubařka mi pořád nenavrhla fixní. Nevím proč, když je dneska dávají skoro každýmu. Nechci si o ně sama říkat, ale také bych byla nerada, kdybych je měla někdy pozdě. Radši bych si to odbyla teď. V kolika se tak dávají rovnátka nejdřív?
Anna, (04. 08. 2014 12:02) Reagovat
Já bych už rovnátka znovu nebrala. Pořád jsem s nimi něco měla a ve finále mi vůbec nesrovnaly zuby tak, jak jsem si představovala. Prý částečně jo, ale já to nevidím. Tak nevím. Hlavně, že už je mám sundaný.
Majka, (28. 11. 2014 18:01) Reagovat
Za mě můžu říct, že já byla s rovnátky vcelku spokojená - tedy ne s nimi, ale s výsledkem, ale je fakt, že to neznamená, že bysem teď měla ukázkový chrup filmový hvězdy.
Ema, (30. 08. 2015 12:43) Reagovat
Já jsem taky ráda, že jsem si nakonec nechala rovnátka dát. Měla jsem je rok a půl a efekt je znát. Samozřejmě mě štvaly, ale dalo se to vydržet.
Renda, (09. 10. 2015 11:21) Reagovat
Když mě jako holce v patnácti dávali rovnátka na rok a půl, myslela jsem si, že je to konec světa. Brala jsem to fakt jako katastrofu. S odstupem času se tomu musím smát, ale chápu, že pro dívku (ale i chlapce) v pubertě to může být hodně nepříjemné. I když dnes je to asi jiné. Myslím, že rovnátka má hodně dospívajících, tak už se to tak nebere.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Rovnátka.org
Kontakty