Úvod Proč se rozhodnout pro rovnátka?

Proč se rozhodnout pro rovnátka?

Jak už bylo uvedeno, mít zdravé a rovné zuby je důležité. O zdraví a léčbu zubů se stará zubní lékař. Je dobré chodit na pravidelné preventivní prohlídky stavu chrupu, nebo při sebemenším problému či bolesti zubů i dásní.

 

Estetickou stránku věci (vzhled chrupu) lze ovlivnit například bělením zubů (kromě každodenní péče) nebo úpravou rovnosti chrupu.

S bělením se může dotyčný obrátit opět na svého zubaře, ale léčbu křivých zubů musí svěřit odborníkovi. Je to dobrá volba a může ovlivnit život na více úrovních.

  • Estetický vzhled, hezký úsměv
  • Trávení. Zuby jsou důležitou součástí zpracování potravy, všechny anomálie mohou negativně ovlivnit správné žvýkání.
  • Vyjadřování. Komunikace je důležitá nejen pro mnohé profese, ale také pro osobní život. S vadami chrupu může dojít ke špatné artikulaci, šišlání apod.
  • Bolesti. Špatný skus může způsobit bolesti hlavy, čelistního kloubu apod.
  • Zdraví chrupu a dásní. Křivé zuby se hůř udržují v čistotě, k některým místům je velmi špatný dosah. Proto mohou nepřímo ovlivnit větší kazivost a horší stav dásní.
  • Psychické problémy. Zvláště se jedná o pocity méněcennosti, nespokojenosti se sebou samým apod.
  • Společenské postavení a vztahy. Jak už bylo napsáno, krásný úsměv „otvírá dveře“ do společnosti a k získání lepší práce (týká se některých profesí).

Diskuse (24 komentářů)

Jita, (01. 02. 2016 15:29) Reagovat
Já rovnátka mám a za pár týdnů mi je konečně sundají. Nebylo to s nimi tak strašný, jak jsem si představovala, ale samozřejmě se už těším, až je mít nebudu.:)
Honza, (26. 04. 2016 17:49) Reagovat
Já bych do fixiních rovnátek šel určitě, kdybych věřil, že mi pomůžou, ale já si prostě nemyslím, že když má člověk hodně křiví zuby, můžou se srovnat tak, aby to zato stalo. Nebo máte někgdo opačnou zkušenost?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Rovnátka.org
Kontakty