Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (137 komentářů)

Jana, (27. 03. 2012 16:56) Reagovat
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli máte nějakého dobrého ortodontistu z Ostravy. Kolik jste platili za fixní rovnátka(na jednu čelist) a jestli je vážně dobrý.
Kateřina, (11. 04. 2012 13:02) Reagovat
po 8-mi letech od sundání fixních rovnátek (rovnátka jsem měla cca 2 roky) mi nový pan zubař doporučil znovu návštěvu ortodoncie, jelikož mi zůstal otevřený skus, který mi částečně rovnátky s kličkami a gumičkami spravovaly předchozí rovnátka. Při představě že bych měla jít na operativní zákrok srovnání skusu je mi špatně a mít znovu fixní? ... toť otázka :-( Tenkrát jsem do toho vrazila asi 20 000 do celé procedúry a nakonec je to stejně neefektivní? Já vím, že rozhodnutí je jen na mě, ale co by jste dělali vy? :) Díky
Martina, (21. 04. 2012 15:33) Reagovat
Dobrý den.Nosila jsem 4 roky fixní rovnátka,2 roky jsem pravidelně nosila sundavací,ale mám za sebou 2 těhotenství a nemohla jsem rovnátka nosit(trápilo mě celé měsíce celodenní zvracení)nyní to je asi 3 měsíce,co se mi dvojka dole vyklonila z řady a naklonila dovnintř.Budou na to stačit sundavací rovnátka?Bojím se fixních.Mám po jejich sundání oštípané zuby:(
ONDRA, (06. 06. 2012 07:01) Reagovat
Vyndavací rovnátky stačí na něco, ale já s nimi moc dobré zkušenosti nemám. I když jsem je nosil pravidelně a hodně i přes den, abych se vyhnul fixním, stejně mi nepomohly tak, jak měly.
simona, (10. 06. 2012 14:43) Reagovat
Budu mit rovnátka a bojím se že se mi ve třídě budou smát ale nejde si jich nevšímat!! A kolik stojí sundavovací rovnátka??? a nechci je mít!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Hanka, (19. 07. 2012 06:14) Reagovat
Simono, já vás chápu. Spolužáci někdy dokáží být hnusný, ale zase stálá rovná má dnes hodně dětí, takže si myslím, že možná ani nebudete jediná. Vím, že potýkat se smíchem třídy není nic jednoduchého, ale neodmítejte kvůli tomu rovnátka. Oni si zvyknou, přestanou se vám smát a vy budete mít rovné zuby. To za to určitě stojí.
k., (23. 07. 2012 10:26) Reagovat
Já jsem měla rovnátka před 10 lety, v té době to nebylo tak běžný jak teď. Pár trapných narážek ze stran kluků padlo - bylo nás patnáct. Člověka to zamrzí, ale... Musíte si říct, že ty rovnátka nemáte na celý život! Většinou se vám smějí ti, co by sami rovnátka potřebovali a vypadají jak chodící reklama na akné. Rovnátka už nenosím, jsem díky nim krásnější, ale oni vypadají děsně pořád. :-D Stalo se mi, že jeden blb co se mi tehdy posmíval za pár let po škole nepoznal (já si ho teda pamatovala) a zval na kafe. No tak jsem ho zase setřela já... :-D :-D
Klára, (14. 08. 2012 18:38) Reagovat
Chci se zeptat, zda je možné sundat rovnátka již po půl roce. Nosím rovnátka od března, zuby se mi srovnaly moc hezky, az na jeden zub, který by se mel srovnat do rijna, kdy mam jít na poslední kontrolu. Poté mi ale pouze nalepí drátek na vnitrní stranu zubu a vyndavací rovnátka prý nosit nebudu muset. Na kontroly chodím pouze 1 za 3 mesice. Oblouk se mi menil pouze jednou. Je možné rovnátka takto brzy sundat?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Rovnátka.org
Kontakty