Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (137 komentářů)

Bára, (07. 06. 2011 06:25) Reagovat
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s ortodontisty v Liberci, nebo někde poblíž?
MILI, (14. 06. 2011 15:20) Reagovat
Mám křivý jeden zub a moje doktorka mi kvůli tomu chce dát fixní rovnátka. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Vážně je to nutné, nebo se je snaží prostě vnutit kdekomu.
Nikol, (27. 06. 2011 19:45) Reagovat
Dobrý den, dnes jsem byla poprvé vrtat zub a nosím už jen snímací rovnátko na udržení tvaru mých zubů, Vadí jim moc ta plomba ? Nevypadne třeba ? jaké s tím máte skušenosti ?
Vendula, (30. 06. 2011 21:40) Reagovat
Dobrý den, je mi 25 let a vždy jsem měla hodně natěsnané horní jedničky. Po té, co mi vyrostly horní osmičky, se mi jedničky malinko překrývají a to se mi moc nelíbí :sigh: Osmičky mám již vytržené a nyní zvažuju rovnátka. Vzhledem k problémům s dásněmi (velké sklony ke krvácení, počínající paradentóza) a vyšší kazivosti zubů bych ale radši volila snímatelná. Je šance, že budou mít nějaký efekt? (nosila bych je téměř celodenně s výjimkou jídla a čištění, jde mi jen o důkladnou hygienu, která je u mě nutností a o šetrnost k dásním). Děkuji za odpověď
Katka, (06. 07. 2011 11:15) Reagovat
Já bych řekla - vzhledem k tomu kolik je Vám let a co mi říkala moje paní ortodontistka že u Vás pomůžou jedině rovnátka fixní. Vyndávací rovnátka jsou jen pro děti tak cca do 9 let. Ve vyšším věku jsou neúčinné a dávají se jen po sundání rovnátek fixních k udržení rovnosti zoubků. Takže pro vás určitě fixní, pokud chcete mít rovné zoubky. :-)
Marek, (27. 07. 2011 12:58) Reagovat
Dobrý den, je možné, že při používání nasazovacích rovnátek se mi může urychlit zvětšování mezery mezi předními zuby? Já mám rovnátka kvůli předkusu, ale často jsem je nenosil. Na kontroly jsem ale chodil, občas i utáhnul ve směru šipky, takže ten předkus mizel. Teď jsem je začal nosit častěji kvůli rozestupu mezi předními zuby a spíš se mi zdá, že se ale díra mezi zuby zvětšila. Navíc mi táhne na 18 a nevím jestli mají nasazovací rovnátka po tomto směru vůbec cenu. Tu mezeru pozoruji už asi rok, dva a je to celkem deprimující .)) Děkuji za odpověď.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Rovnátka.org
Kontakty