Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (137 komentářů)

Andrea, (31. 10. 2010 18:12) Reagovat
Doobrý den,chtěla bych poradit zda není brzo dávat rovnátka 7-leté dceři?ještě ji nevypadali první zuby...neměli bychom počkat?děkuji za radu
Hana, (04. 11. 2010 11:33) Reagovat
Dobrý den, je mi 38 let a nosím 17 měsíců fixní rovnátka. Už jsem měla dohodnutý termín sundání, ale najednou se mi začala dvojka sunout dozadu za jedničku. Paní doktorka se snaží už dva měsíce dvojku vyndat zpět, ale spíše je to horší než lepší. Chtěla bych se zeptat, zda je opravdu tak velký problém vrátit zub zpět do původní pozice, zda není problém v paní doktorce a zda nemám zvážit změnu lékaře. Předem děkuji za odpověď
Miluše, (09. 11. 2010 12:36) Reagovat
Dobrý den,má dcera měla fixní rovnátka na každé patro rok a půl.Zuby se hezky srovnaly. Avšak zubař zjistil, že úplně ujíždí "sedmička". Paní doktorka ke které chodíme na rovnátka nám na to řekla, že rovnátka jsou jen po "šestku" a sedmičky se neřeší.... Nikdy jsem to netušila a zubař hrozí při velké odchylce, že "sedmičku vytrhne.Prosím o radu, děkuji. Dceři je 13 let.
Dominika, (08. 12. 2010 08:27) Reagovat
Dobrý den, potřebovala bych zjistit, jak dlouho se musí nosit průhledná rovnátka po sejmutí těch fixních a jestli je vůbec nutné je nosit, když jsou zuby rovné. jedná se o zuby horní a fixní aparátek jsem nosila půl roku, ten průhledný tři měsíce. Díky za radu.
Renatulka, (16. 12. 2010 17:17) Reagovat
Dobrý den, dnes mi nandali fixní rovnátka a stalo se vše, co jsem očekávala - tlačí to, škrábe, občas zabolí, ale s tím jsem nějak počítala. Co mne ale překvapilo je to, že nemůžu vůbec dát stoličky k sobě - takže pokud bych chtěla něco "rozžvýkat", mám pocit, že to není zubama a že je to jen malými kousky zubů (jako špičkama a zároveň hlavně rovnátkama). Nevím, jestli je to normální a nový "zkus" se teprve vytvoří po pár dnech, nebo jestli budu na tekuté stravě rok :-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Rovnátka.org
Kontakty