Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (137 komentářů)

Melánie, (16. 12. 2011 20:26) Reagovat
Chci se zeptat, jak je to prosim Vas u sedmicek? Kdyz je mam krive (odchylene smerem ven), jde s tim neco udelat?
petr, (09. 01. 2012 16:14) Reagovat
ahoj je mi ctrnact let a mel bych nosit rovnatka na pevno s nakusni detickou. mam velky predkus a krive horni i dolni jednicky a dvojky. bojim se si nechat nasadit rovnatka protoze bych se asi pred lidmy stydel mluvit. chtel bych se zeptat jak se mluvi a ji s nakusni destickou a jestli bych si tedy ty rovnatka mel nechat nasadit?
Šárka, (09. 01. 2012 20:13) Reagovat
Zdravím, potřebovala bych poradit. Zuby mám celkem v pořádku, ale jeden přední řezák mám o trochu vystouplý dopředu. Nějak zvlášť mě to netrápilo, u dětské doktorky asi ve 12 letech mi bylo řečeno, že to neni nutné. Poslední dobou mi vystoupl a zkřivil se o trochu víc a začíná mě to trápit. Nechce se nám doma utrácet tolik peněz kvůli jednomu zubu, i když je to dost vidět. Je mi 18 a chtělo bych stím už něco dělat. Proto bych se chtěla optat jako někdo o pár příspěvků nahořejc, jestli by se to dalo řešit snímatelnými rovnátkami. Měla bych si zajít k zubaři, ale objednám se a budu čekat měsíc než se tam dostanu, proto se ptám tady. Díky předem za odpověď :)
Katka, (10. 01. 2012 16:16) Reagovat
vzhledem k Vašemu věku pomohou jen rovnátka fixní. Rovnátka sundávací se dávají jen dětem do 4. - 5. třídy, u dospělých jsou neefektivní a dávají se jen na udržení rovnosti zoubků po sundání rovnátek fixních tzv. retenční péče.
Šárka, (12. 01. 2012 18:55) Reagovat
Díky za odpověd.. :) Sice mě moc nepotěšila ale stím nic nenadělám. Chtěla bych se zeptat, jaká nejkratší existuje u fixních rovnátek? Moji známí to měli vždycky kolem roku, přes rok. Je to vždy tak dlouho, nebo může být i kratší doba? :)
Katka, (19. 01. 2012 18:47) Reagovat
To záleží na tom, jak moc máte zoubky křivé a taky na věku, v pozdějším věku když máte ukončený růst těla se i zoubky rovnají pomaleji než třeba v pubertě. Já měla rovnátka rok a tři čtvrtě (dávaly mi je v 15-ti a měla jsem je dost křivé) ale vím, že kdo má třeba jen jeden vybočený zoubek, tak se mu to srovná i za půl roku. Na ortodoncii Vám určitě řeknou, na jak dlouho by to bylo, přece jen jsou to odborníci :-) Být Vámi tak do toho jdu. Teď potkávám lidi kolem 40-ti let na úřadech i ve městě, kteří se na mě zubí s rovnátkama a v dnešní době mít rovnátka a pěkné zoubky je vizitkou toho, že se o sebe staráte.
Šárka, (20. 03. 2012 19:46) Reagovat
Opravdu se pro ně asi budu muset rozhodnout, jen mám šílený strach z toho, že by mi museli vyřezávat moudráky popř. vytrhnout další zuby. Doufám že ten strach překonám a pudu se co nejdříve objednat..
Andrea, (22. 01. 2012 10:41) Reagovat
Dobrý den, nosím na pevno rovnátka na horní zuby už tak 5 let :sad: Horní čelist mám větší než spodní, protože zubařka mi ty horní jakoby ,,roztahuje" ať se tam vleze zub, který ještě nemám pořádně zařazený mezi ostatní. Vypadá to ale celkem blbě, když se usměju. Mám zuby úplně nahlé dopředu a chci se zeptat, jestli je nějaká možnost, že by se zuby trochu ,,srovnaly" dozadu?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Rovnátka.org
Kontakty