Úvod Co předchází rovnátkům?

Co předchází rovnátkům?

Nasazení rovnátek není záležitostí ze dne na den. Předchází mu odborné vyšetření a stanovení plánu.
  • Konzultace. Po odborném vyšetření podá ortodontista základní informace, zda je možné vadu chrupu korigovat, jakým způsobem a jak dlouho asi léčba potrvá.
  • Zmapování stavu chrupu. Pořizují se RTG snímky, otisky, případně fotografie. Na základě takto získaného materiálu se sestaví léčebný plán.
  • Seznámení pacienta (zástupce, rodiče) s léčebným plánem. Zde se mohou ještě upravit varianty léčby, materiálů rovnátek apod. Stanovuje se i cena léčby. Jakmile se obě strany dohodnou na léčebném plánu, stává se závazným a nelze jej bezdůvodně měnit, to znamená, že rozhodnutí je závažné.
  • Nasazení rovnátek, případně předání snímacích rovnátek. Může předcházet potřeba odstranit některý ze zubů.
  • Pravidelné kontroly, výměna drátků, úprava rovnátek, poučení o správné ústní hygieně apod. Kontroly jsou většinou nutné ve frekvenci jednou za šest týdnů.
  • Retence. Po sejmutí fixních rovnátek probíhá doba stabilizace dosaženého výsledku. Může být navrženo nošení snímacího aparátku nebo nalepení podpůrného drátku na vnitřní stranu zubů. Doba retence může být poměrně dlouhá, v některých případech doživotní.

Diskuse (122 komentářů)

dany, (03. 10. 2013 10:08) Reagovat
mě čeká teprve to trhání zubů - taky všech čtyřech a docela se toho bojím. Celkově mám strach ze zubaře a tohle mi přijde hodně drastický. Bolí to hodně?
Michala, (02. 02. 2015 06:42) Reagovat
Tak už mám taky rovnátka. Teprve čtrnáct dní, ale už jsem si na ně tak nějak zvykla. Nadšená z nich nejsem, ale pořád lepší, než mít křivý zuby.
Angelína, (04. 06. 2015 12:47) Reagovat
Nechci rovnátka....Zubařka mi je doporučila, rodiče mi je nutí a já jsem z toho zoufalá. Nedokážu si představit, že bych je měla mít v puse víc než rok. Achjo...copak se nedají srovnat zuby těmi vyndavacími?
Sherrie, (19. 08. 2015 12:02) Reagovat
It's very effortless to find out any matter on net as compared to textbooks, as I found this piece of writing at this site.Look into my homepage; Miracle Muscle: http://yandeg.ru/go.php?url=http://miraclemuscles.com/
Kandy, (16. 09. 2015 22:00) Reagovat
What's up everyone, it's my first pay a visit at this site, and article is in fact fruitful in support of me, keep up posting these articles or reviews.Feel free to visit my webpage Payday 360 Loan: http://imp3spiele.de.w0132ffc.kasserver.com/profile/elwoodrason
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Rovnátka.org
Kontakty