Úvod Co předchází rovnátkům?

Co předchází rovnátkům?

Nasazení rovnátek není záležitostí ze dne na den. Předchází mu odborné vyšetření a stanovení plánu.
  • Konzultace. Po odborném vyšetření podá ortodontista základní informace, zda je možné vadu chrupu korigovat, jakým způsobem a jak dlouho asi léčba potrvá.
  • Zmapování stavu chrupu. Pořizují se RTG snímky, otisky, případně fotografie. Na základě takto získaného materiálu se sestaví léčebný plán.
  • Seznámení pacienta (zástupce, rodiče) s léčebným plánem. Zde se mohou ještě upravit varianty léčby, materiálů rovnátek apod. Stanovuje se i cena léčby. Jakmile se obě strany dohodnou na léčebném plánu, stává se závazným a nelze jej bezdůvodně měnit, to znamená, že rozhodnutí je závažné.
  • Nasazení rovnátek, případně předání snímacích rovnátek. Může předcházet potřeba odstranit některý ze zubů.
  • Pravidelné kontroly, výměna drátků, úprava rovnátek, poučení o správné ústní hygieně apod. Kontroly jsou většinou nutné ve frekvenci jednou za šest týdnů.
  • Retence. Po sejmutí fixních rovnátek probíhá doba stabilizace dosaženého výsledku. Může být navrženo nošení snímacího aparátku nebo nalepení podpůrného drátku na vnitřní stranu zubů. Doba retence může být poměrně dlouhá, v některých případech doživotní.

Diskuse (122 komentářů)

Warren, (15. 10. 2015 16:35) Reagovat
Why visitors still use to read news papers when in this technological world all is existing on web?Stop by my page limitless pill (http://www.elitesubmission.com/: http://www.elitesubmission.com/index.php/component/k2/itemlist/user/133658.html)
Rhea, (19. 10. 2015 07:35) Reagovat
Elle est crée et développée par des étudiants de l'université localisé à Stanford en Californie.Have a look at my web-site: comment pirater compte snapchat: http://piratercomptesnapchat1.wordpress.com
Carmon, (21. 10. 2015 08:37) Reagovat
I have read so many articles regarding the blogger lovers but this piece of writing is really a good paragraph, keep it up.Here is my web blog; Jerome Roy - http://weejournalnet.wallinside.com: http://weejournalnet.wallinside.com,
Bettie, (21. 10. 2015 09:30) Reagovat
I have rewad a feww jst right stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting.I wonder how a lot effort you put to make the sort of great informative website.Feel free to surf to my weeb page - slideshare.net (Sibyl: http://www.slideshare.net/daffyhomicide8716)
Isiah, (22. 10. 2015 11:00) Reagovat
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this post plus the rest of the website is very good.Also visit my blog; limitless pill: http://www.model.kursusfyn.dk/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=19611
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Rovnátka.org
Kontakty