Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (137 komentářů)

MILENA, (30. 03. 2010 21:13) Reagovat
Dobrý den,nedávno nám bylo řečeno, že naše dcera (14 let) by měla dost nastálo rovnátka, cca na rok a půl. Nezdá se mi však, že by její zuby byly natolik křivé a taky jsem slyšela, že pod rovnátky se zuby hodně kazí. Nevíte, jak je to s tou kazivostí. Nerada bych, aby potom dcera později s tím měla problémy. Zajímalo by mě předeším, jestli se i víc kazí přední zuby. Poraďte prosím
DANIELA, (16. 06. 2010 20:28) Reagovat
Dobrý den,také jsem měla stálá rovnátka a zuby se mi nekazily, i když právě toho jsem se také hodně bála. Moje zubařka mě však uklidnila, že když bude pečlivě čistit zuby a hlavně rovnátka speciálním štetečkem, který bude i vaší dceři doporučený, tak by mělo být vše bez problémů.Jinak křivé zuby se kazí více, takže by kazivost zubů po rovnátkách měla klesnout.S pozdravemRenáta
LUCIE, (21. 09. 2010 08:23) Reagovat
Dříve se mi hodně kazily zuby. Pak v rozmezí mých 19 - 21 jsem měla stálá rovnátka a poté, co mi je sundaly jsem měla asi jeden kaz a od té doby se mi zuby nekazí. Nyní je mi 26. Nemůžu říci s jistotou, že je to způsobené tím, že se mi pod rovnátky vyrovnaly zuby, ale myslím si, že to tak je.
JITKA, (03. 01. 2011 13:09) Reagovat
No, nevím...já jsem měla také rovnátka zhruba dva roky a zuby se mi kazí stejně jako předtím. Pokaždé když jdu k zubaři (a chodím pravidelně), tak mám nějaký kaz. Myslím, že je to způsobené hlavně kvalitou zubů a ten, kdo má sklony ke kazivosti, tak s tím nic moc neudělá, a to ani když si zuby čistí pravidelně a důkladně.
MARTA, (27. 04. 2011 04:31) Reagovat
Nemyslím si, že kazivost zubů by byla nějak ovlivněná rovnátky. Je to na kvalitě zubů. Mě se zuby hodně kazí. Nějakou dobu jsem měla stálá rovnátka a u mě není žádný rozdíl v kazivosti zubů před a po rovnátkách.
LENKA, (29. 09. 2011 13:08) Reagovat
Tak křivé zuby se kazí víc. To je přeci prokázané. Je to tím, že se přes sebe překrývají, a tak se k nim při čištění obtížněji dotyčný dostává.
Eva, (15. 11. 2011 09:45) Reagovat
Nesouhlasím. Zuby jsem měla křivé naprosto zdravé. V 25 jsem šla na rovnátka, měla jsem je rok a půl. Tzn. do cca 27. V 31 mi našli můj první kaz v životě a to mezi zuby, kam jsem se po srovnání zubů už nedostala kartáčkem...
TAŇA, (30. 11. 2011 16:32) Reagovat
Tak to máte štěstí, že patříte mezi lidi, kterým se nekazí zuby. Já dělám vše pro maximální ústní hygienu a zubař mi vždy nějaký kaz najde. A kdyby jen jeden...
PETRA, (23. 04. 2012 08:07) Reagovat
Já myslím, že mi také rovnátka pomohly k tomu, aby se mi zuby přestaly kazit. Ale tak každý má jiný chrup a u každého to může být jinak. Mě se hodně kazily zuby jako dítěti. Jako dospělá mám kaz málokdy, rovnátka jsem měla, ale třeba by byla stejná situace i bez nich.
Gabriela, (18. 01. 2012 16:42) Reagovat
Zdravím , já měla rovnátka na pevno i vyndávací , ani jedny nepomohly , 1. vyndávací mě akorát zpusobovali šišlání a na pevno mě způsobily kaz na ,,dvojce " , ačkoliv jsem si zuby pravidelně čistila , i specialnim kartáčkem , ale i tak se mi vytřořil kaz , který mi způsobil to že ve 12-ti letech mi museli stomatologové ,,dvojku" umrtvit .. A to je myslím závažný problém a musím chodit pravidelně ,,přelepovat" další past každý pul rok ..
EMILIE, (12. 04. 2012 12:36) Reagovat
Zuby se asi více nekazí, když dcera bude dodržovat pečlivou ústní hygienu, která musí být důslednější než u lidí bez rovnátek. Posuďte doma, jestli vaše dcera rovnátka potřebuje. Zubař by to měl vědět lépe, ale pokud si myslíte, že to není třeba, rozhodnutí je na vás.
tereza, (07. 09. 2012 20:03) Reagovat
ahoj chtěla bych se zeptat jaké asi budu nosit rovnatka když mám vrchní dvojku levou naklonenou do pravého boku . A druhou stranu naopak. Díky za odpověď.
Andrea, (27. 05. 2010 19:14) Reagovat
Dobrý denmůžete mne prosím informovat, kolik přibližně stojí samoligující keramická rovnátka na jednu čelist? Jsem si vědoma toho, že ceny budou jen orientační. Jak mohu prosím Vás zjistit, jestli nejsem alergická na nikl či jiný kov? Myslíte si, že každý ortodonista je schopen zajistit pacientovi požadovaný typ fixních rovnátek? Často se setkávám s tím, že mi ortodonista jasně řekne, že nasazuje pouze kovová a o keramických se se mnou nechce ani bavit. Proto jsem se ani nikdy nestihla zeptat na samoligující, které bych si přála(samoligující keramická). Tak bohužel stále jen chodím od jednoho lékaře ke druhému a na první konzultaci musím čekat nejméně měsíc a pak stejně musím začít hledat jinde :-(. Děkuji Vám velice za odpověď. Budu ráda, když mi ji zašlete na email, děkuji moc ještě jednou.
Chicitta, (25. 01. 2011 21:12) Reagovat
Záleží u kterého ortodentisty si je necháte dělat . Já chodím do DENTMEDICO na Sokolovské mám rovnátka nahoře i dole,keramické a stálo to rovných 35 000,.Kč-Nemusím ale platit žádné poplatky za dotahování a jiné. Kromě toho mám je rok a budou mi je v létě sundavat. Péče o pacienty je tam fkt skvělá a paní doktorka Samsoniy má fakt zlaté ručičky. Jiní ortodentisté tvrdili že je potřebuji minimálně na 3,5 roku . Blbost zoubky se mi nádherně srovnali a já už finišuji :-)) je mi 43 let a nestydím se za rovnátka :-)) naopak je ukazuji s barevnýma gumičkama :-)) V létě jsem to ladila vždy s barvou oblečení :-)) Teď už mám řetízky a ocel ,ale i řetízky každý měsíc barevně kombinuji,¨.
Bára, (21. 11. 2011 20:48) Reagovat
Dobrý den, já sama mám samoligující rovnátka a to keramická. Můj ortodontista mi dal na výběr, budto samoligující celokovová nebo napůl keramická. Ovšem ta samoligující keramická(aspon co mám já)mají i části z kovu, ale není to tolik do oči bijící. Stála mě asi 8500, jen to nasazení a postupně se platí za výměny materiálu apod. Mám je i na dolní čelisti, ale cena je individuální. Nicméně se nebojte a jděte do toho, je to úžasná změna!! Už po třech měsících byly vidět změny a ne malé!!! Není se čeho bát a okolí to vzalo naprosto v pohodě, dokonce se setkávám s kamoškama, který když viděly ty změny, tak nad nimi přemýšlejí taky.. Jestli chcete další info, tak napište a ráda vše zodpovím :lol:
Veronika, (17. 02. 2012 15:09) Reagovat
Chtěla jsem se zeptat.Bolí zuby když se nasazují rovnátka nebo i po?Mám mít rovnátka a docela se toho bojím.Nevím jestli bych si zvykla čistit pečlivě ty zuby.A jak by to hlavně vypadalo.Přítel s tím nesouhlasí abych je měla asi by se za mě styděl.Mám se ozvat doktorce ale moc se mi do toho nechce už k vůli příteli.Nevím co mám dělat
LUCKA, (06. 08. 2010 16:11) Reagovat
Dobrý den,je mi dvanáct a mám křivé zuby. Doktorka mi doporučila vyndavací rovnátka. Jenže nevím, jestli zaberou, jestli by nebylo lepší mít ty nastálo. Ne že bych po nich tak toužila, ale pokud by nakonec na ně mělo dojít, tak bych si to radši vybrala teď než třeba v patnácti.
ortodontista, (19. 08. 2010 09:33) Reagovat
Samozřejmě jsou vhodnější rovnátka fixní, ta snímatelná jen ve výjimečném případě a jen jako příprava pro následná rovnátka fixní.
MARTINA, (26. 01. 2011 08:51) Reagovat
Já si pamatuje, že už odmala jsem nosila snímatelná rovnátka a až pak někdy kolem osmnácti mi dali fixní, což bylo tedy v ten správný čas. Na fotkách z maturáku i na ty z table je tam mám. Taky mi je mohli dát dřív, když ty snímatelná nezabírají...
Hana, (10. 08. 2010 12:37) Reagovat
Dobrý den . . v srpnu me ted bude mama objednavat ke konzultaci.Problem je v tom,ze nemam moc krivy zuby..jenom mi jeden nahore v levo uplne vybocuje..a vypada to priserne..Myslite,ze mi zubarka da napevno rovnatka kvuli jednomu zubu?Dekuji
SIMONA, (13. 09. 2010 11:14) Reagovat
Dobrý den,tak možné to je. Já jsem také měla pocit, že nemám téměř křivé zuby a rovnátka jsem dostala, ale tak aspoń se vám to srovná. Přežt se to dá.:)
alisa, (08. 12. 2010 00:28) Reagovat
mam zuby otocene o 180 stupnu. nikdy bys nerekla to ze jsou otocene ,) to nikdy nepoznas. ortodontista je profik. duveruj.
Pavlinka, (13. 08. 2012 14:40) Reagovat
To nechápu, jak jako otočené zuby o 180 stupňů, a pokud to není poznat, v čem to tedy vadí. Myslela jsem, že rovnátka jsou prostě na křivé zuby, aby to eesteticky vypadalo líp.
Dejna, (01. 10. 2010 18:28) Reagovat
Dobrý den. Měla bych mít rovnátka na pevno a mají mi trhat dva zuby - na každé straně jeden. Křivý zub mám pouze jeden a to trojku.. Chtěla jsem se zeptat, zda nebudu mít po vytržení zobů mezery, když mám křivý pouze jeden zub. Dost se toho bojím.. Radši bych měla křivý zub než mezery. Předem Děkuji za odpověď. Denisa
alisa, (08. 12. 2010 00:29) Reagovat
se to stahne neboj ,))
Dejna, (08. 12. 2010 18:53) Reagovat
Tak já vám budu věřit :D
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Rovnátka.org
Kontakty